Bireysel Müşteri Kurumsal Müşteri

İnternet Altyapısını Sorgula

Sizin için en uygun internet hizmetini seçmek, ev veya iş adresinizde mevcut olan altyapıyı doğru bir şekilde anlamakla başlar. İnternet Altyapı Sorgulama aracımızla, adresinizde Fiber, xDSL veya AirFiber gibi hizmetlerin bulunup bulunmadığını ve bu hizmetlerden hangisini alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Fiber internet, yüksek hızlar ve güvenilir bağlantı sağlayarak modern dijital dünyaya hızlı bir geçiş yapmanızı sağlar. xDSL hizmetleri, geniş kapsama alanıyla stabil bağlantılar sunarken, AirFiber çözümleri ise esneklik ve taşınabilirlikle öne çıkar. Sorgulama sonucunda, adresinizde mevcut olan altyapı türünü, port bilgilerini ve alabileceğiniz maksimum hızları öğreneceksiniz. Bu bilgiler, sizin için en uygun internet paketini seçmenize yardımcı olacak ve dijital dünyada verimli bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Hemen adresinizi girerek, size özel tekliflerimizi keşfedin ve en uygun internet hizmetini seçerek dijital deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın.


Sonet'ten ADSL/VDSL ya da Fiber hizmeti alabilmek için, hizmet almak istediğiniz adreste internet altyapısı bulunması gerekmektedir. Bu bilgiyi hızlı ve kolay şekilde Sonet "Binamda Hizmet Var Mı" sayfasından sorgulayabilir, size en uygun altyapı ve paketleri görüntüleyebilirsiniz.

Size uygun paketi belirledikten sonra hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Adresinizde yer alan internet altyapısını sorgulamak için adres bilgilerinizi sırasıyla İl, İlçe, Mahalle, Sokak, Bina No ve Kapı No seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Asimetrik Dijital Abone Hattı anlamına gelen ADSL, normal bir bakır telefon hattında sesli aramaların sıklığını kullanan bir DSL bağlantısı türüdür. Bu tür bir bağlantının en iyi yanı, eve bağlanmak için ekstra hat gerekmemesidir. ADSL modemler ile 16 Mbps’e kadar bağlantı hızları elde edebilirsiniz. Elbette bu hız evinize gelen kablonun kalitesine ve kaynaktan evinize olan mesafeye göre değişiklik gösterebilir.

Çok Yüksek Bit Hızlı Dijital Abone Hattı uzantısına sahip olan VDSL, ADSL’den 10 kata kadar daha hızlı yükleme ve 5 kata kadar daha hızlı indirme hızına sahiptir. VDSL modem ile alabileceğiniz en yüksek indirme hızı 100 Mbps’dir. Elbette bu hıza ulaşmak için öncelikle evinize yakın bir VDSL bağlantınızın olması gerekir. Bir VDSL modem satın alsanız bile maksimum ADSL hızını elde edebilirsiniz.

Bir fiber optik (cam veya polimer) ağ, kullanıcıların geleneksel bakır kablo iletişim ağlarının sınırlamalarının üstesinden gelmesini sağlar ve veriyi ışık hızında iletir. G-PON mimarileri (Gigabit-pasif optik ağ), ultra geniş bant ve düşük gecikmeli iletişimleri destekler. Bireysel müşterilerde 1000 Mbps'e kadar hizmet verilebilir.

Sonet olarak altyapı olmayan veya altyapıda sorun olan bölgelere özel çözümler sunuyoruz, siz de altyapı sıkıntısı yaşıyorsanız ve sorunsuz internet erişimi arzu ediyorsanız bize ulaşabilirsiniz.