Bireysel Müşteri Kurumsal Müşteri

Sonet Akıllı Evim Nedir?

Sonet Akıllı Evim teknolojisi, elektrikli ev aletleri ve cihazların bir mobil veya ağa bağlı başka bir cihaz kullanılarak internet bağlantısı olan herhangi bir yerden otomatik olarak uzaktan kontrol edilebildiği kullanışlı bir ev kurulumunu ifade eder. Akıllı bir evdeki cihazlar internet üzerinden birbirine bağlanarak kullanıcının eve güvenlik erişimi, sıcaklık, aydınlatma ve ev sinema sistemi gibi işlevleri uzaktan kontrol etmesine olanak tanır.


Akıllı Evim Nasıl Çalışır?

Sonet Akıllı Evim'de bir evin cihazları birbirine bağlıdır ve tek bir merkezi noktadan bir çok seçenekle (akıllı telefon, table, bilgisayar, konsol) erişilebilir. Kapı kilitleri, televizyonlar, termostatlar, ev monitörleri, kameralar, ışıklar ve hatta buzdolabı gibi cihazlar tek bir ev otomasyon sistemi üzerinden kontrol edilebilir. Sistem mobil veya ağa bağlı başka bir cihaza kurulur ve kullanıcı, belirli değişikliklerin etkili olması için zaman çizelgeleri oluşturabilir.


Akıllı evim kendi kendine öğrenme becerileriyle birlikte gelir, böylece ev sahiplerinin programlarını öğrenebilir ve gerektiğinde ayarlamalar yapabilir. Örneğin Akıllı Evim ile Aydınlatma kontrolü kullanılarak, ev sahiplerinin elektrik kullanımını azaltmasına ve enerji ile ilgili maliyet tasarruflarından yararlanmasına olanak tanır. Sonet Akıllı Evim, ev hanesinin evde olmadıklarında evde herhangi bir hareket algılarsa ev sahibini uyarırken, acil durumlarda yetkilileri - polisi veya itfaiyeyi - arayabilir. Bağlandıktan sonra, akıllı kapı zili, akıllı güvenlik sistemi ve akıllı cihazlar gibi hizmetlerin tümü, elektronik bilgileri toplayabilen ve paylaşabilen fiziksel nesnelerden oluşan bir ağ olan nesnelerin interneti (IoT) teknolojisinin bir haline gelir.


Avantajları Nelerdir?

  1. Akıllı Evim sistemini kurmak, ev sahiplerine kolaylık sağlar. Ev sahipleri, cihazları, termostatları, aydınlatmayı ve diğer özellikleri farklı cihazlar kullanarak kontrol etmek yerine, hepsini tek bir cihaz kullanarak, genellikle bir akıllı telefon veya tablet kullanarak kontrol edebilir.
  2. Taşınabilir bir cihaza bağlı olduklarından, kullanıcılar evlerindeki sorunlarla ilgili bildirim ve güncelleme alabilirler. Örneğin akıllı kapı zilleri, ev sahiplerinin evde olmadıklarında bile kapılarına gelen insanları görmelerine ve onlarla iletişim kurmalarına olanak tanır. Kullanıcılar iç sıcaklığı, aydınlatmayı ve cihazları da ayarlayabilir ve kontrol edebilir.
  3. Akıllı Evim sistemini kurma maliyeti için ev sahipleri önemli maliyet tasarruflarından yararlanabilir. Aletler ve elektronik cihazlar, enerji maliyetlerini düşürerek daha verimli kullanılabilir.


Paketler Nelerdir?

Akıllı Evim ALTIN Akıllı Evim PLATİN Akıllı Evim ELMAS
Ücretsiz Kurulum
Mobil Ağ Desteği
Ücretsiz akıllı ev tasarımı yardımı
Özel Sistem Arayüzü